■■ : ■■
■■ oC | BODRUM
Covid 19 Bilgilendirme
The Oba Hotel
Covid 19 Bilgilendirme

The Oba Hotel olarak, sizlerle otellerimizde buluşup, kavuşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Sizlere keyifli bir tatilin yanı sıra, en üst hijyen ve güvenlik şartlarını da sunmanın sorumluluğuyla hareket ediyoruz.

Misafirlerimizin ve otel ekibimizin sağlığını, güvenliğini korumak için, büyük bir sorumlulukla çalışmaktayız

Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, ilgili kuruluşların almış olduğu tedbirleri eksiksiz uygulayarak, riskleri en aza indirmek için, tüm otellerimizde yeni standartları titizlikle hayata geçiriyoruz. Ayrıca, temizlik ve hijyen alanında dünya markası Diversey’den danışmanlık hizmeti alıyoruz.

Otel çalışanlarımızın hijyen eğitimlerine ek olarak otel dezenfeksiyonu için yeni teknolojiler kullanıyor; mevcut işleyişimizi, eğitim planlarımızı ve acil eylem planlarımızı güncelliyoruz.

Otellerimizde alınan önlemler:

 

oba hotel covid 19
 

Transferler ve Karşılama

Otele giriş yapan tüm misafirler karşılanarak, seyahat hikâyeleri ile ilgili gerekli bilgiler alınmaktadır. 

Tüm transfer araçları Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasal ürünlerle temizlenip dezenfekte edilmektedir. 

Transfer görevlileri tarafından maske, eldiven, el antiseptiği ve kolonya gibi “Kişisel Koruyucu Ekipmanlar” kullanılmakta ve gerekli önlemler alınmaktadır.
Otellerimize giriş ve çıkışlarda güvenli mesafe aralıkları gösterilmekte ve bekleme esnasında misafirlerimiz güvenli dinlenme alanlarına yönlendirilmektedir.
Kapı kartları dezenfekte edilmiş ve korumalı kılıflarında misafirlerimize hijyenik bir şekilde sunulmaktadır.

Check-in ve Check-out sırasında temas gerektirebilecek tüm işlemler, güvenli fiziki mesafe kuralına uygun şekilde yapılmaktadır.

Tesise giriş esnasında misafirlerimiz ateş ölçümünden geçirilmekte ve “Sağlık Bildirim Formu” doldurmaları istenmektedir. Gerekli durumlarda da misafirlerimizin sağlık kurumlarına sevk edilmeleri sağlanmaktadır.

Bavullar ve diğer eşyalar, dezenfekte edilerek tesis içerisine alınmakta ve misafirlerimizin odalarına güvenli bir şekilde gönderilmektedir.

Ortak Alanlar

Asansör kullanım kapasiteleri; aynı anda sadece bir ailenin üyelerinin, aynı gruptan en fazla 2 kişinin veya birbirini tanımayan kişilerin yalnız binebileceği şekilde sınırlandırılmaktadır.
Tüm ortak kullanım alanlarının temizlik sıklığı artırılmış olup, kontrol listeleri ile takipleri yapılmaktadır. 

Tesisin ortak kullanım alanlarındaki oda anahtarları, kapı kolları, asansör düğmeleri, ortak alanlardaki tuvaletler, tırabzanlar vb. gibi alanlar sık sık özenle temizlenmekte, özel kimyasallar veya UV teknolojisi ile dezenfekte edilmektedir.

Tüm ortak kullanım alanlarında el antiseptiği bulundurulmaktadır.

Misafir ortak kullanım alanlarındaki tüm mobilyaların, şezlongların, masa ve sandalyelerin yerleşimleri sosyal mesafe kuralları kapsamında düzenlenmektedir.

Hamam, sauna, masaj üniteleri, spor salonu gibi alanların (hizmete açıldıktan sonra) güvenli kullanımının sağlanabilmesi için rezervasyon sistemi uygulanmakta, standartlara uygun hijyen malzemesi ile kullanım alanlarının ve ekipmanların temizliği sağlanmaktadır.

Çocuklara ayrılmış ortak alanlar olan tesislerimizde; bu alanlar eğitimli bir personel gözetiminde, sosyal mesafe şartları dikkate alınarak kullanılmakta ve araç-gereçler sık sık dezenfekte edilmektedir.

Odalar

Tüm misafir odaları ve özellikle sık temas edilen eşyalar, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış yüksek kalitede kimyasal ürünler ile temizlenip dezenfekte edilmektedir.
Konaklama süresince misafir odaları, kat hizmetleri görevlileri tarafından rutin olarak temizlenmektedir.

Nevresim takımı, havlu ve bornozlar yüksek sıcaklıkta yıkanmaktadır.

Odalarda misafirimizin kullanımı için el antiseptiği, alkollü mendil ve maske bulundurulmaktadır.

Misafirlerin odalardan ayrılışı sonrasında odalar 12 saat süreyle boş bırakılarak havalandırılmaktadır.

Bir sonraki misafirin konaklama sürecine kadar, yoğun temas edilen yüzeyler özenle temizlenmekte ve ardından ozon makinesi ile dezenfekte edilmektedir.

Yüzey temizliğinde özel dezenfektanların kullanımının yanı sıra, odalarda sanitasyon ürünleri de bulundurulmaktadır.

Misafirlerimizin talep etmeleri durumunda; maske, eldiven, dezenfektan ve dezenfekte özellikli mendil temini sağlanacaktır.

Oda temizliklerinde kat hizmetleri personelimiz diğer odanın temizliğine başlamadan önce maske ve eldiven değişimi yapmaktadır.

Restoranlar ve Servis

The Oba Hotel olarak, otelin doluluk oranına ve restoranlarımızdaki misafir sayılarına göre yeni düzenlemeler getirdik. Restoran hizmetlerimiz; masa aralıklarından, üretime ve servis hızına kadar her zaman olduğu gibi dikkatle ve özenle yerine getirilmektedir.

Gıda güvenliği konusunda her zaman uyguladığımız standartlara ek olarak, açık büfelerden servisimiz minimize edilmekte veya oluşacak şartlara göre tamamen kaldırılmaktadır

Masa, sandalye ve servis ekipmanlarımız misafirlerimize özel olarak dezenfekte edilmekte, odaya servislerde kapalı servisin uygulanmasıyla güvenilir ve sağlıklı bir yeme içme hizmeti sunulmaktadır.

Tüm restoran ve barlarda oturma düzeni sosyal mesafeye uygun olarak açık havada, geniş, ferah ve konforlu olacak şekilde düzenlenmektedir.

Kahvaltı hizmeti mümkün olduğunca A’la carte usulü ile servis edilmekte ve porsiyonlanmış ambalajlar kullanılmaktadır.

Görevli personel, yumurta ve peynir büfelerinde devamlı olarak bulunmakta ve gerekli servisi sağlamaktadır.

Kahvaltı süresince taze sıkılmış bağışıklık artırıcı meyve suyu ve meyve-sebze suyu servisi bulunmaktadır.

Tüm restoran ve barlar, özenle temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.

Çalışanlarımızla İlgili Hijyen Kuralları ve Tedbirler

Çalışanlara uzman firma ve sağlık ekipleri tarafından eğitimler verilmekte ve bu eğitimler sürekli olarak tekrarlanmaktadır.

Çalışanlar işbaşı yapmadan önce genel sağlık taramasından geçirilmekte, ateş ölçümleri yapılmakta ve her gün giriş yapan personellerimizden imza karşılığında sağlık beyanı alınmaktadır

Kat hizmetleri, temizlik hizmetleri, yiyecek ve içecek üretim alanları ve bulaşıkhane gibi geri planda olan yerlerde çalışanların maske ve tek kullanımlık eldiven kullanması sağlanmaktadır.

Çalışanlara ait tesis içerisindeki lojman, kafeterya, kantin gibi ortak kullanım alanları sık sık özenle temizlenerek kimyasal ürünlerle dezenfekte edilmektedir.

Çalışanlarımızın %80’i Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış yüksek kalitede kimyasal ürünler ile temizlenip dezenfekte edilmekte olan personel lojmanımızda konaklamaktadır.

Çalışanların kullanımındaki tüm ortak alanlarda el antiseptiği bulundurulmaktadır.

Sosyal mesafe kuralları kapsamında, çalışanların kullandığı alanlardaki tüm mobilya, masa ve sandalyelerin yerleşimleri yeniden düzenlenmektedir.

Çalışanların misafirler ile ve de kendi aralarındaki ilişkilerinde güvenli fiziki mesafe kuralına göre hareket etmesi ve bilgilendirilmesi sağlanmaktadır.

Olası durumlarda eylem planlarının devreye sokulması sağlanacaktır.

Havuz ve Plajlar

Kapalı havuz, açık havuz ve plajlardaki şezlong aralıkları, güvenli fiziki mesafe kuralına göre ayarlanmaktadır.

Plaj ve havuz havluları, özel bez kılıf içinde görevli personel tarafından misafir kullanımına sunulmaktadır.

Havuzların temizliği her zaman olduğu gibi herhangi bir hastalığa yer vermeyecek kimyasal değerlere uygun şekilde yapılmaktadır.

Tüm şezlong, şezlong minderleri, plaj ve havuz cabanaları; kullanım öncesi ve sonrasında, temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçirilmektedir.


oba hotel covid 19 sertifika